Google Webmester Eszközök / Search Console beállítása a Weblaunch oldaladon
Miért jó ez nekem?
A beállítások elvégzése után a Google tudni fog az oldaladról, ami azért lényeges, hogy legyen értelme a keresőoptimalizálásnak, valamint Search Console oldalára belépve láthatod pl. az organikus keresésekből származó kattintásokat, azt hogy a Google hogyan látja az oldalad, mennyi külső és belső linket ismer fel stb.
Fontos, hogy mi itt csak az oldal és az Search Console összekötését írjuk le, magát a szolgáltatás használatát, annak összetettsége miatt nem. Erről a Google saját súgóján találsz segítséget.
A weboldalad összekötése a Google Search Console-al
Az összekötéshez szükséged lesz egy Google fiókra, ha van Gmail címed, akkor már fiókod is van, azzal be tudsz lépni. Ha még nincs akkor először regisztrálnod kell, ez kb. 1 perc. Itt kell belépned: https://www.google.com/webmasters/tools/
Belépés után az első képen lévő oldal fogad, itt kell megadnod a webhelyed domain nevét, majd a Tulajdon Hozzáadására nyomni.
A következő oldalon az Alternatív módszerek fülre kell kattintanod, majd a HTML-címkét kiválasztani és utána az ott taláhtató kódsort kell kimásolni.
Ez után be kell lépned a Weblaunch szerkesztőfelületre és ott a felső menüből a Beállítások > Haladó beállításokat választani. Itt a 3. képen szereplő helyre be kell illesztened a kódot és rányomni a mentés gombra. Ez után ne felejtsd el újra közzétenni az oldalt (felső menü > Közzététel > Élő weboldal frissítése)
Ha végeztél, akkor vissza kell menned a Search Consoleba és rákattintani az Ellenőrzésre. Ha ez sikeres, akkor az oldalad megjelenik a főoldalon.
A weboldal beküldése a Google számára
Miután sikeresen hozzáadtad az oldalad a főoldalon kattints a domain nevedre.
A baloldali menü ekkor megváltozik. Innen válaszd ki a Feltérképezés/ Megtekintés Googleként.
Itt nyomj a lekérés gombra, amire alul megjelenik egy a táblázatban egy új sor egy állapotjelzővel.
Ha ez lefutott, akkor kiírja az állapotát. Ez lehet, hogy nem 'Befejeződött' lesz, hanem csak 'Részleges', de ez az eredményt nem befolyásolja. Ekkor már elérhetővé válik az Indexelési kérelem gomb, amire rá kell nyomni, mivel ez a lényege az egész műveletnek.
Ez után, a Google beveszi az indexelendő oldalak közé a te weboldaladat is. Garanciát arra nem vállal senki, hogy ez mennyi időbe telik, mire látható eredménye lesz, de saját tapasztalatok szerint pár hónapon belül a céged v a domained nevére keresve már akár az első oldalon is hozhatja a Google az organikus találatok között az oldaladat.
Túl sokszor nem érdemes - és nem is lehet - beküldeni az oldalt. De ha nincs eredmény, vagy jelentősen módosítottuk az oldalt, vagy több új infó került fel, akkor pár havonta érdemes megismételni a beküldési folyamatot (az összekötést nem kell)